Tālredzība

Tālredzība un hipermetropija: simptomi un cēloņi

Ja esat tālredzīgs, tuvēji attēli rādās neskaidrāki par attēliem tālumā. Piemēram, ja jūs sēdētu ārā pie restorāna, ēdienkarti jūs redzētu neskaidri, bet ainava būtu fokusā. Tomēr stipra tālredzība var ietekmēt arī redzi tālumā.

Tālredzība, ko sauc arī par hipermetropiju,   Hipermetropija: Medicīnisks termins „tālredzībai” – refraktīva kļūda: cilvēks nespēj saskatīt priekšmetus tuvumā. To parasti izraisa vai nu pārāk mazs radzenes izliekums, vai pārāk īss acs ābols, hipermetropijas dēļ gaisma, kas iekļūst acī, uz tīklenes fokusējas nepareizi, tāpēc redze tuvplānā ir neskaidra. Ja redzes pasliktināšanos izraisījusi hipermetropija, tad koriģēšanas iespējas ir brilles, kontaktlēcas un refraktīvā ķirurģija.   veidojas tad, ja radzene   Radzene: Caurspīdīgā, izliektā acs priekšpuses virsma, caur kuru acī iekļūst gaisma. Kopā ar cīpsleni radzene aizsargā aci no ārpuses.   ir pārāk plakana vai acs ir pārāk īsa. Šādos apstākļos gaismas stari, kas iekļūst acī, netiek pietiekami lauzti, lai sasniegtu fokusa punktu uz tīklenes.   Tīklene: Raidītājs acs aizmugurē: tas nosūta attēlus uz smadzenēm.   Tā vietā attēli, ko redzat, fokusējas aiz tīklenes.

Tālredzība

Ja esat tālredzīgs, attēli, ko redzat, fokusējas aiz tīklenes, nevis uz tās.

Amerikas Savienotajās Valstīs apmēram 11,8 miljoniem cilvēku (vai apmēram 10 procentiem iedzīvotāju) ir kāds no tālredzības paveidiem. Tā veidojas daudz retāk nekā tuvredzība, un tās izplatība palielinās līdz ar vecumu.

Pēc tam kad acu ārsts būs pārbaudījis jūsu acis, viņš izrakstīs recepti ar norādi par jūsu stāvokļa smaguma pakāpi. Tālredzības gadījumā receptē pirms pirmā skaitļa parasti ir plus zīme.

Tālredzība un hipermetropija: ārstēšanas iespējas

Tālredzības gadījumā ārstēšana ir atkarīga no vairākiem faktoriem, piemēram, vecuma, aktivitātēm un nodarbošanās, taču parasti to koriģē ar kontaktlēcām vai brillēm. Informāciju par to, kā saņemt koriģējošo briļļu vai lēcu recepti, lasiet sadaļā Acu izmeklējumi, bet padomus par acu stiprināšanu – sadaļā Aizkavējiet redzes traucējumu rašanos.

Ja esat gatavs uz visiem laikiem teikt ardievas koriģējošām brillēm un kontaktlēcām, lasiet par piemērotām ķirurģiskām iespējām.

Redzes korekcija ar LASIK

Lai gan brilles un kontaktlēcas noteikti palīdz koriģēt dažus redzes traucējumus, tās vairāk salīdzināmas ar pārsējiem un kruķiem – pagaidu palīglīdzekļiem, kas palīdz izdzīvot, taču problēmu tās saknē neiznīcina, toties tas iespējams ar ķirurģisku operāciju.

LASIK ir ķirurģiska operācija, un ķirurģija ir riskanta. Ja reiz LASIK operācija veikta, to nevar padarīt par nebijušu. Vairāk par refraktīvām acu operācijām lasiet sadaļā Redzes korekcija ar LASIK – bet par jaunākajiem sasniegumiem uzziniet sadaļā OptiLASIK® redzes korekcija ar lāzeru.

Lai noskaidrotu, vai jums piemērotākas ir kontaktlēcas vai brilles, lasiet sadaļā Briļļu salīdzinājums ar kontaktlēcām.

Nākamais: Astigmātisms