LASIK acu operācijas

Patiesībā ir vairāku veidu LASIK acu operācijas. Tradicionālās LASIK operācijas, lai gan tās ir lieliska iespēja, atpaliek no dažiem tehnoloģiskiem sasniegumiem LASIK, ko tagad dēvē par progresīvo, pirmšķirīgo vai pielāgoto.

Tradicionālās, nepielāgotās LASIK operācijās ķirurgs darbojas, ņemot vērā vienīgi redzes korekcijas recepti, jūsu acis tiek apstrādātas tieši tāpat kā neskaitāmas citas acis ar līdzīgiem redzes traucējumiem. Turpretī pielāgotajā LASIK operācijā, piemēram, OptiLASIK® redzes korekcijā ar lāzeru, jaunās tehnoloģijas un ierīces ļauj ķirurgiem izveidot jūsu acu karti – lai rezultāts būtu iespējami labākais.

OptiLASIK® redzes korekcijas ar lāzeru gadījumā tiek izmantotas iespējas, ko sniedz WaveLight® analizatora progresīvā diagnostikas tehnoloģija, ar kuru faktiski tiek izveidota jūsu acu „karte” tieši jūsu redzes profilam, fiksējot unikālos izliekumus un raksturīgās līnijas, kādas ir tikai jūsu acīm. Vadoties pēc kartes, ķirurgs var labāk pielāgot LASIK operāciju tieši jums.

Jūsu acis ir īpašas, tās pelnījušas īpašu uzmanību. Kāpēc gan tām veikt precīzi tādu pašu operāciju kā ikvienam citam, ja operāciju iespējams pielāgot tieši jums?

Vai esmu piemērots pretendents LASIK redzes korekcijas operācijai?

Redzes korekcija ar lāzeru ir pārbaudīta operācija, kas mainījusi miljoniem cilvēku dzīvi, taču tas nenozīmē, ka tā ir piemērota ikvienam.

  • Sāciet ar konsultāciju. Ķirurgs var pateikt, vai jūs un jūsu acis ir ideāli pretendenti un atbilst lāzera diapazonam. Vispirms izglītojieties un uz konsultāciju dodieties, līdzi ņemot jautājumus, ko uzdot ārstam, lai jūs neizbrīnītu dažādās iespējas. Dažviet pirmā konsultācija pat ir par brīvu.
  • Pārliecinieties, ka redzes korekcijas recepte ir bijusi nemainīga vismaz pēdējā gada laikā. Ja redze vēl aizvien mainās, iespējams, vēlēsities nogaidīt. Jums jābūt vismaz 18 gadu vecam (citos gadījumos 21 gadu vecam), lai varētu dot piekrišanu LASIK operācijai.
  • Kopā ar ārstu pārskatiet savu slimību vēsturi un visas zāles, ko lietojat, jo tās var ietekmēt operāciju. Dažas acu saslimšanas, piemēram, plāna radzene   Radzene: Caurspīdīgā, izliektā acs priekšpuses virsma, caur kuru acī iekļūst gaisma. Kopā ar cīpsleni radzene aizsargā aci no ārpuses.   vai sausās acs sindroms, var ietekmēt ķirurģijas iespējas, un tas ir jāizrunā.

Kā sagatavoties LASIK operācijai

Kad būsit izlēmis par labu LASIK operācijai un izvēlējies ārstu, jums tiks noteikta pirmā konsultācija: tad apspriedīsit gan to, kas darāms pirms operācijas, gan aprūpi pēc tās. Šis ir īstais brīdis, lai iepazītos ar ārstu un saņemtu tiešas atbildes uz jautājumiem. Šī arī ir iespēja uzzināt, kādus rezultātus reāli varat sagaidīt pēc LASIK operācijas.

Iespējams, ārsts lūgs, lai LASIK operācijas sagatavošanās posmā ievērojat dažus vienkāršus norādījumus, tostarp:

  • ja pašlaik nēsājat kontaktlēcas, jūs, visticamāk, lūgs tās nelietot 2–4 nedēļas pirms operācijas. Kontaktlēcas var mainīt radzenes formu, tāpēc tās nav jālieto pietiekami ilgi, lai radzene ieņemtu dabisko formu;
  • saglabāt acis tīras bez svešķermeņiem. Ārsts var lūgt, lai nelietojat krēmus, kosmētiku un smaržas vismaz vienu dienu pirms operācijas;1
  • ārsts var ieteikt, lai dažas dienas pirms operācijas zonu ap acīm mazgājat ar vieglas koncentrācijas tīrīšanas līdzekli (piemēram, bērnu šampūnu).

Kad esat gatavs pirmajai konsultācijai par LASIK operāciju, noteikti izdrukājiet un paņemiet līdzi jautājumus, ko uzdot ārstam.

Ķirurgs var palīdzēt izlemt ne tikai to, vai LASIK operācija ir jums piemērota, bet arī to, kāda veida operācija būtu vislabākā – pirmšķirīgā LASIK operācija, piemēram, OptiLASIK® redzes korekcija ar lāzeru, kā arī to, vai jums ir īstais laiks operācijai.

Nākamais: Kas notiek pirms un pēc LASIK acu operācijas

Atsauces

  1. LASIK Eye Surgery (LASIK acu operācijas). www.lasikeyesurgery.org/. Piekļūts 2010. gada 18. oktobrī.