BUJ par LASIK operāciju

Biežāk uzdotie jautājumi par LASIK operāciju

Tā kā redzes korekcija ar lāzeru ir ķirurģiska operācija, kas attiecas uz acīm un redzi, jums jāsagatavo jautājumi. Visus jautājumus noteikti pārrunājiet ar ārstu, kas jūs operēs. Tas ir labākais veids, kā saņemt skaidras, atklātas atbildes tieši par jūsu redzi un par jums veicamo redzes korekcijas ar lāzeru operāciju.

Vispārējai informācijai esam apkopojuši daudzus jautājumus, ko cilvēki parasti uzdod par redzes korekciju lāzera operācijā. Jautājumu loks ir par visu – no „Vai tas būs sāpīgi?” līdz „Cik tas maksā?”. Lai sāktu, vienkārši noklikšķiniet uz kādas no tēmām. Ja atbildi uz jautājumu vai interesējošo tēmu šeit neatrodat, jautājiet ārstam.

Jūsu redze

Izvērst visu

Kāda veida redzes traucējumus var koriģēt ar tradicionālo LASIK?

Tā kā lāzera iekārtas ir dažādas, tad LASIK operācija var palīdzēt, ja esat tuvredzīgs, tālredzīgs vai ja jums ir saslimšana, ko sauc par astigmātismu. Lielākajā daļā gadījumu operācija var atrisināt šos redzes traucējumus, taču dažu veselības traucējumu dēļ jūs varat nebūt piemērots pretendents. Acu ārsts var novērtēt un diagnosticēt redzes traucējumus un pateikt, vai tradicionālā LASIK operācija jums ir piemērota vai nav.

Kas ir zemākās pakāpes aberācijas?

Zemākās pakāpes aberācijas   Zemākās pakāpes aberācijas: Kopīgs termins vairākiem izplatītiem redzes traucējumiem, tostarp miopijai, hipermetropijai un astigmātismam.   ir vispārēji redzes traucējumi, kas ir vairāk nekā pusei Amerikas Savienoto Valstu iedzīvotāju, tostarp tuvredzība (miopija),   Miopija: Refraktīva kļūda: acs nespēj saskatīt priekšmetus tālumā. To sauc arī par „tuvredzību”. Sastopama, ja acs ābols ir pārāk garš vai ja radzenes izliekums ir pārāk liels, neļaujot acī iekļūstošajai gaismai pareizi fokusēties uz tīklenes un izraisot neskaidru redzi tālumā. Ja redzes pasliktināšanos izraisījusi miopija, tad koriģēšanas iespējas ir brilles, kontaktlēcas un refraktīvā ķirurģija.   tālredzība (hipermetropija),   Hipermetropija: Medicīnisks termins „tālredzībai” – refraktīva kļūda: cilvēks nespēj saskatīt priekšmetus tuvumā. To parasti izraisa vai nu pārāk mazs radzenes izliekums, vai pārāk īss acs ābols, hipermetropijas dēļ gaisma, kas iekļūst acī, uz tīklenes fokusējas nepareizi, tāpēc redze tuvplānā ir neskaidra. Ja redzes pasliktināšanos izraisījusi hipermetropija, tad koriģēšanas iespējas ir brilles, kontaktlēcas un refraktīvā ķirurģija.   un astigmātisms.

Kas ir tuvredzība jeb miopija?

Ja jums ir grūtāk saskatīt attēlus tālumā nekā tuvplānā, jūs esat tuvredzīgs (jums var būt miopija). Ja esat tuvredzīgs, gaismas stari no attāliem attēliem nefokusējas konkrētā punktā uz tīklenes. Tā iespējama arī kopā ar astigmātismu. Lai iegūtu plašāku informāciju, lasiet par tuvredzību. LASIK operācija šo saslimšanu var koriģēt.

Kas ir tālredzība jeb hipermetropija?

Ja jums ir grūtāk skaidri saskatīt attēlus tuvplānā, jūs esat tālredzīgs (jums var būt hipermetropija). Ja esat tālredzīgs, gaismas stari no attāliem attēliem fokusējas aiz tīklenes. Tā iespējama arī kopā ar astigmātismu. Lai iegūtu plašāku informāciju, lasiet par tālredzību. LASIK operācija šo saslimšanu var koriģēt.

Kas ir astigmātisms?

Ja attēli fokusējas dažādos punktos pirms tīklenes vai aiz tās, gan tuvi, gan tāli attēli var izskatīties neskaidri. Šādu stāvokli sauc par astigmātismu. Ja astigmātisms ir kopā ar tālredzību jeb hipermetropiju, to sauc par hipermetropisko astigmātismu. Ja tas ir kopā ar tuvredzību jeb miopiju, to sauc par miopisko astigmātismu. Jauktais astigmātisms – ja astigmātisms ir gan hipermetropisks, gan miopisks vai ja acij raksturīga gan tuvredzība, gan tālredzība. Lai iegūtu plašāku informāciju, lasiet par astigmātismu. LASIK operācija var koriģēt visas šīs saslimšanas.

Kas ir augstākās pakāpes aberācijas?

Augstākās pakāpes aberācijas   Augstākās pakāpes aberācijas: Kopīgs termins vairākām acs optiskās sistēmas nepilnībām, kuru dēļ var rasties redzes traucējumi, kas, pēc speciālistu domām, ir iemesls pasliktinātai redzei, ja apgaismojums ir vājš.   ir virkne vispārēju redzes traucējumu, kas ietekmē redzes kvalitāti. Oftalmoloģijas   Oftalmoloģijas: Attiecas uz acīm.   speciālisti uzskata, ka šie traucējumi ietekmē redzes kvalitāti – īpaši vāja apgaismojuma apstākļos. Viņi uzskata, ka augstākās pakāpes aberācijas var veicināt redzes traucējumus naktī, piemēram, atspīdumu un oreolus Oreoli: Redzes efekts, kad ap lukturiem vai citiem izgaismotiem priekšmetiem var parādīties apļveida mirdzums vai dūmakains gredzens.  .

Kas ir koma?

Koma   Koma: Augstākas pakāpes aberācija, kuras dēļ izskatās, ka priekšmetiem ir „komētas aste”, un redze ir neskaidra.   ir augstākās pakāpes aberācija, kuras dēļ izskatās, ka priekšmetiem ir komētas astes forma, – redze ir neskaidra.

Kas ir sfēriskā aberācija?

Sfēriskā aberācija   Sfēriskā aberācija: Izliekuma maiņa starp zīlītes centru un malu, kas rada vairākus fokusa punktus un neskaidru redzi.   atspoguļo, kā mainās izliekums starp zīlītes centru un malu. Tās dēļ var redzēt oreolus.

Kas ir sekundārais astigmātisms?

Sekundārais astigmātisms ir augstākās pakāpes aberācija, kā dēļ veidojas vairāki fokusa punkti, – redze ir neskaidra. Lai iegūtu plašāku informāciju, lasiet par astigmātismu   Astigmātisms: Vispārīgs refraktīvs stāvoklis, ko izraisa nevienmērīgs radzenes (radzenes astigmātisms) vai lēcas (lēcas astigmātisms) izliekums. Cilvēkiem, kam ir astigmātisms, parasti ir grūti saskatīt smalkas detaļas no jebkura attāluma. Šo redzes traucējumu gadījumā izmanto koriģējošas lēcas vai refraktīvo ķirurģiju.   .

Kas ir presbiopija?

Presbiopija – dabiska parādība, ko izraisa novecošanās process; rodas tāpēc, ka acs lēca fizioloģiski paliek stīvāka. (Šā iemesla dēļ daudziem cilvēkiem pēc 40 gadu vecuma nepieciešamas lasāmās brilles.) Lai iegūtu plašāku informāciju, lasiet par presbiopiju.   Presbiopija: Stāvoklis, kad acs zaudē dabisko spēju pareizi fokusēties. Presbiopija ir dabisks novecošanās process, kas izraisa neskaidru redzi tuvplānā. Lai pēc presbiopijas diagnosticēšanas saglabātu kvalitatīvu redzi tuvumā, nepieciešamas lasāmās brilles vai koriģējošas kontaktlēcas.