Tuvredzība

Tuvredzība un miopija: simptomi un cēloņi

Tuvredzība nozīmē, ka tālīni attēli rādās neskaidri. Ja piemiedzat acis, šādi attēli, iespējams, kļūst skaidrāki. Piemēram, tuvredzīgi studenti var viegli lasīt grāmatas un saskatīt studentus blakus, bet pasniedzējs un vēl jo vairāk uz tāfeles rakstītais izskatās neskaidrs. Tuvredzība, ko sauc arī par miopiju,   Miopija: Refraktīva kļūda: acs nespēj saskatīt priekšmetus tālumā. To sauc arī par „tuvredzību”. Sastopama, ja acs ābols ir pārāk garš vai ja radzenes izliekums ir pārāk liels, neļaujot acī iekļūstošajai gaismai pareizi fokusēties uz tīklenes un izraisot neskaidru redzi tālumā. Ja redzes pasliktināšanos izraisījusi miopija, tad koriģēšanas iespējas ir brilles, kontaktlēcas un refraktīvā ķirurģija.   ir tad, ja acī iekļūstošie gaismas stari pārāk saliecas un tāpēc fokusējas punktā pirms tīklenes   Tīklene: Raidītājs acs aizmugurē: tas nosūta attēlus uz smadzenēm.   . Tuvredzības gadījumā acis var būt garākas nekā parasti vai radzene   Radzene: Caurspīdīgā, izliektā acs priekšpuses virsma, caur kuru acī iekļūst gaisma. Kopā ar cīpsleni radzene aizsargā aci no ārpuses.   var būt pārāk izliekta. Tāpēc attēli, ko redzat, nefokusējas uz tīklenes, kā tam vajadzētu būt.

Tuvredzība

Tuvredzības gadījumā attēli, ko redzat, nefokusējas acs aizmugurē. Tie fokusējas pirms tīklenes, nevis uz tās. Tuvredzība parasti veidojas bērnībā, un to atklāj, kad vecāki uzzina, ka viņu bērns nemaz neredz uz tāfeles rakstīto. Pusaudža gados tuvredzība bieži vien pastiprinās, bet agrīnā brieduma gados stabilizējas. Daži speciālisti uzskata, ka tuvredzību mēs mantojam ģenētiski. Tā iespējama kopā ar astigmātismu vai bez tā.   Astigmātisms: Vispārīgs refraktīvs stāvoklis, ko izraisa nevienmērīgs radzenes (radzenes astigmātisms) vai lēcas (lēcas astigmātisms) izliekums. Cilvēkiem, kam ir astigmātisms, parasti ir grūti saskatīt smalkas detaļas no jebkura attāluma. Šo redzes traucējumu gadījumā izmanto koriģējošas lēcas vai refraktīvo ķirurģiju.   Tipiskajā receptes pierakstā tuvredzības gadījumā pirms pirmā skaitļa ir mīnus zīme.

Tuvredzība un miopija: ārstēšanas iespējas

Tuvredzības gadījumā ārstēšana ir atkarīga no vairākiem faktoriem, piemēram, vecuma, aktivitātēm un nodarbošanās, taču parasti to koriģē ar kontaktlēcām vai brillēm. Informāciju par to, kā saņemt koriģējošo briļļu vai lēcu recepti, lasiet sadaļā Acu izmeklējumi, bet padomus par acu stiprināšanu – sadaļā Aizkavējiet redzes traucējumu rašanos. Ja esat gatavs atbrīvoties no koriģējošām brillēm un kontaktlēcām, lasiet par ķirurģiskajām iespējām.

Redzes korekcija ar LASIK

Lai gan brilles un kontaktlēcas noteikti palīdz koriģēt noteiktus redzes traucējumus, tās vairāk salīdzināmas ar pārsējiem un kruķiem – pagaidu palīglīdzekļiem, kas problēmu tās saknē neiznīcina, toties tas iespējams ar ķirurģisku operāciju.

Ar LASIK (akronīms: ar lāzeru veikta „in situ” keratomiloze (laser-assisted in situ keratomileusis), visbiežāko un atzītāko acu lāzerķirurģijas veidu, kopš 1991. gadā ASV tika pabeigti klīniskie pētījumi, pārveidojot radzeni, faktiski var mazināt nepieciešamību pēc brillēm vai kontaktlēcām – vai tās nav nepieciešamas vispār. Tā ir ķirurģiska operācija, un ķirurģija ir riskanta. Ja reiz LASIK operācija veikta, to nevar padarīt par nebijušu. Noklikšķiniet uz LASIK, lai iegūtu plašāku vispārīgu informāciju par refraktīvo acu operāciju, bet par jaunākajiem sasniegumiem uzziniet sadaļā OptiLASIK® redzes korekcija ar lāzeru.

OptiLASIK® redzes korekcija ar lāzeru

Lai gan ar visām LASIK operācijām iespējams mazināt nepieciešamību pēc brillēm vai kontaktlēcām, tikai OptiLASIK® redzes lāzerkorekcijas operācijā izmanto visprogresīvākās mūsdienu ķirurģijas tehnoloģijas, lai operāciju pielāgotu tieši jums. Ieguvums – funkcionālāka acs forma, kas spēj darboties pareizāk.

Agrāk ik LASIK pacientam veica tieši tādu pašu operāciju kā iepriekšējam, neņemot vērā katra cilvēka acs unikālās īpašības. OptiLASIK® redzes lāzerkorekcija ir citāda. Tikai OptiLASIK® ļauj ķirurgam sagatavot personalizētu ārstēšanas plānu ar tādām ārstēšanas iespējām, kur tiek ņemtas vērā tieši jūsu unikālās redzes vajadzības, lai rezultātu būtu vislabākais tieši jums. Galu galā jūsu acis ir pelnījušas īpašu ārstēšanu.

Uzziniet vairāk par OptiLASIK® redzes lāzerkorekciju.

Esat noguruši no brillēm/kontaktlēcām un grūtībām, ko sagādā to lietošana? Lasiet sadaļu Vai esmu piemērots pretendents? , lai uzzinātu vairāk par LASIK operācijām un noskaidrotu, vai tās jums ir piemērotas.

Nākamais: Tālredzība